Aktualności

Warszawa 17 listopada 2016r. Czwartkowy Obiad u Diabetyków

Kolejny wyjazd na Czwartkowe Obiady u Diabetyków w Warszawie. Tym razem przy okazji postanowiliśmy zwiedzić do muzeum Katynia.

00021000

pamiecniedalasiezgladzicbanner_pl

http://www.muzeumkatynskie.pl/

Muzeum Katyńskie to pierwsza w świecie placówka martyrologiczno – muzealno – badawcza dokumentująca zbrodnię katyńską, popełnioną na 22 tysiącach jeńców i więźniów przetrzymywanych w latach 1939 – 1940 w sowieckich obozach i więzieniach. Stanowi także, jak się wydaje, jedyną ekspozycję o charakterze militaris – w skali globalnej, będącą – swoistym DOWODEM ZBRODNI i upamiętniającą martyrologię oficerów rodzimej armii.

 

 

Po chwilach refleksji i zadumy wróciliśmy do czasów obecnych.

naglowekczpng   

    W Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie grupa składająca się z 52 osób członków Koła z Olsztynka i Olsztyna wzięła udział w Obiedzie Czwartkowym u Diabetyków. Na spotkaniu wysłuchaliśmy bardzo ciekawego wykładu, kosztowaliśmy smakołyków serwowanych podczas spotkania i jak zawsze bawiliśmy się doskonale.

Mamy nadzieje, że jeszcze wielokrotnie będziemy mogli brać udział w tak wspaniałych spotkaniach z diabetykami z całej Polski.

Pozdrawiamy wszystkich i dziękujemy za możliwość wspólnego spędzenia czasu.