Niewidoczne

Kolejny wypad do kina

 

pobrane (7)

     29 października 2014r. grupą 23 osób poszliśmy  na film Służby Specjalne.

Film „Służby specjalne” cieszy się ogromną popularnością widzów (do tej pory obejrzało go niemal 350 tysięcy osób).

Akcja filmu „Służby specjalne” rozpoczyna się, gdy dochodzi do likwidacji elitarnych Wojskowych Służb Informacyjnych. Politycy orientują się, że pozbawiono Polskę oczu i uszu. Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in. niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik (Olga Bołądź), kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie (Wojciech Zieliński) oraz były pułkownik SB (Janusz Chabior). Pracując nad aferami z pierwszych stron gazet, będą musieli zmierzyć się z demonami przeszłości. Pewnego dnia odkryją, że tak naprawdę nie wiedzą dla kogo pracują.
Reżyser Patryk Vega wraca do korzeni, tworząc mocne i bezkompromisowe kino. Serwuje nam porażający obraz służb specjalnych we współczesnej Polsce, działających na styku świata polityki, mediów i biznesu. Znakomite kreacje aktorskie w filmie stworzyli czołowi polscy aktorzy: Olga Bołądź, Wojciech Zieliński, Janusz Chabior, Kamilla Baar, Andrzej Grabowski, Agata Kulesza, Jan Frycz, Eryk Lubos oraz Wojciech Machnicki.

Zdjęcia do filmu realizowane były w Polsce, Iraku, we Włoszech oraz na Łotwie.[1] Film kontrowersyjny dający wiele do myślenia, retrospektywa lat po zmianie ustroju, wiele wulgaryzmów mogło razić niektórych oglądających, ale warto było obejrzeć.