Aktualności

29/30.09.17r. ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI „PODZIEL SIĘ DOBRYM POSIŁKIEM”

plakat_zywnosc_2faa
 
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI „PODZIEL SIĘ DOBRYM POSIŁKIEM” W SKLEPACH I INTERNECIE – TO NIEZWYKLE PROSTA POMOC DLA TYSIĘCY DZIECI W POLSCE!
 
 
Już 29-30 września na Warmii i Mazurach odbędzie się kolejna Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem „Podziel się Dobrym Posiłkiem”. W ramach akcji, każdy może ufundować posiłek dla potrzebujących dzieci. Wystarczy kupić kilka dodatkowych produktów i przekazać je wolontariuszom w 126 sklepach w całym województwie warmińsko-mazurskim.
Tegoroczna edycja pod nazwą „Podziel się Dobrym Posiłkiem” została poszerzona o elementy edukacyjne. W ramach programu zebrana podczas corocznej zbiórki żywność zostanie przekazana podopiecznym świetlic środowiskowych, a ponadto placówki te otrzymają zestaw materiałów dydaktycznych oraz zostaną objęte atrakcyjnym programem edukacyjnym opartym na popularnej wśród najmłodszych grywalizacji.
Na Warmii i Mazurach w zbiórce weźmie udział prawie 4 000 wolontariuszy, którzy będą odbierać produkty od darczyńców przy kasach sklepów.
 
 
W Olsztynie wolontariuszy będzie można znaleźć w 25 sklepach, poniżej na niebiesko zaznaczono sklepy gdzie można będzie spotkać koordynujących zbiórkę z naszego stowarzyszenia:
 Auchan al. Generała Władysława Sikorskiego 2 b
 Biedronka ul. Sielska 12
 Biedronka ul. Walentego Barczewskiego 1
 Biedronka ul. Stefana Okrzei 10
 Biedronka al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 50
 Biedronka ul. Bartąska 1
 Biedronka al. Generała Władysława Sikorskiego 21 a
 Biedronka ul. Pstrowskiego 26
 Biedronka ul. Jarosława Iwaszkiewicza 22 a
 Biedronka ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 15
     Biedronka al. Marszalka Józefa Piłsudskiego 46
 Bławatek ul. Bałtycka 35
 Lidl ul. Barcza 52
 Lidl ul. Wincentego Pstrowskiego 16
 Lidl ul. Tuwima 11
 Lidl ul. Bałtycka 39
 Malwa al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 46 
WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

 
 
DSC08825-187x300
 
 
 
 
 
W sklepie Malwa 30.09.17r. (sobota) w godz. 09.00 – 14.00 będą przeprowadzane darmowe przesiewowe badania:
glukozy, ciśnienia i metabolizmu
ZAPRASZAMY
 
 
 
 
    
    
    Niezapominajka ul. Jagiellońska 33 a
 Rast ul. Gotowca 3
 Rast ul. Dworcowa 39
 Rast ul. Immanuela Kanta 10
 Rast ul. Żytnia 70
 Rast ul. Narcyzowa 1
 Stokrotka ul. Biskupa Tomasza Wilczyńskiego 8
 Tesco ul. Wincentego Pstrowskiego 16
 Tesco ul. Hanki Sawickiej 1
 
Poza Olsztynem, w województwie warmińsko-mazurskim, każdy będzie mógł pomóc również i w 24 innych miejscowościach:
Biała Piska, Biskupiec, Boguchwały, Braniewo, Dobre Miasto, Dywity, Ełk, Giżycko, Gołdap, Grabowo, Jeziorany, Jonkowo, Kętrzyn, Klebark Wielki, Kozłowo, Lidzbark Warmiński, Miłakowo, Morąg, Mrągowo, Nidzica, Olecko, Olsztynek, Orzysz, Reszel.
 
Żywność trafi najpierw do magazynu Banku Żywności w Olsztynie, gdzie zostanie posortowana, zważona i policzona, a następnie przekazana lokalnym organizacjom, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci, tj.: szkoły, świetlice, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające najbiedniejszym dzieciom oraz młodzieży.
 
100swietlic
Początek roku szkolnego to trudny okres. Rodzice i opiekunowie zwykle stają przed trudnymi wyborami – czy kupić szkolne przybory, jesienne ubrania czy przygotować posiłki dla dzieci. Dlatego, co roku w partnerstwie z firmą Danone organizujemy zbiórkę żywności, w tym roku pod hasłem: Podziel się Dobrym Posiłkiem. Zachęcamy do przekazywania mleka UHT, płatków śniadaniowych, przetworów warzywnych i owocowych, mąki, kaszy, ryżu oraz odżywek dla dzieci – mówi Marek Borowski, Prezes Banku Żywności w Olsztynie.
 
Przez ostatnie 14 lat, w ramach Programu Podziel się Posiłkiem, realizowanego przez Banki Żywności wspólnie z Firmą Danone, udało się przekazać już ponad 17 milionów ciepłych posiłków!
Pomóc można również online. Wystarczy wejść na www.charytatywni.allegro.pl i kupić paczkę z produktami spożywczymi za 5, 10, 15 i 50 zł. Każda paczka to odpowiednio 3, 6, 7 lub 15 posiłków dla dzieci.
 
 productswho-help-text
zbiorka_zywnosci_podziel_sie_posilkiem_82c6
 
 
 O programie
Zainicjowany w 2003 roku program „Podziel się Posiłkiem” Firmy Danone jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych prowadzonych przez biznes w Polsce. To drugi, po Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, program społeczny, najlepiej znany przez Polaków.
Głównym celem programu „Podziel się Posiłkiem”, który od tego roku zmienia nazwę na „Podziel się Dobrym Posiłkiem”, jest walka z niedożywieniem dzieci. Jednak niedożywienie teraz nie jest tym samym problemem, z którym zetknęliśmy się w 2003 roku. Zauważalna jest zmiana ilościowego niedożywienia na jakościowe. Potrzebujące dzieci mają dostęp do jedzenia, jednak posiłki są często niewystarczająco dobre – nie dostarczają wszystkich składników odżywczych, niezbędnych dla rozwijającego się organizmu. Dlatego do programu, oprócz nadal niezwykle ważnego przekazywania żywności, dodaliśmy filar edukacyjny dotyczący zdrowego odżywiania.
 
Jak co roku najważniejszym elementem programu będzie dwudniowa ogólnopolska zbiórka żywności, którą dla programu organizuje Federacja Polskich Banków Żywności. W tym corocznym działaniu dobroczynnym bierze udział ponad 2000 sklepów i 40 000 wolontariuszy w całej Polsce,  a także partnerzy społeczni i biznesowi, kontrahenci Danone, a co najważniejsze – konsumenci. W czasie zbiórki udaje się zgromadzić nawet kilkaset ton produktów, które przekładają się na miliony posiłków. Oprócz tradycyjnej zbiórki żywności, od 2014 roku dzięki zaangażowaniu serwisu www.charytatywni.allegro.pl, udział w zbiórce możliwy jest również online.
W tegorocznej edycji, stawiamy szczególny nacisk na pomoc jakościową i rzetelną edukację żywieniową dzieci, którym ta pomoc jest bardzo potrzebna – podopiecznym 100 świetlic środowiskowych w całej Polsce. Wbrew powszechnym przekonaniom, niedożywienie nie dotyczy jedynie dzieci, które niedojadają. Dotyka ono również także dzieci, które jedzą źle ze względu na złe nawyki żywieniowe i niewłaściwą dietę – nawet dzieci z nadwagą, często dotkniętych niedoborami składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W związku z tym program obejmie szczególną opieką wybraną grupę świetlic środowiskowych, które otrzymają wsparcie merytoryczne pozwalające w lekkiej formie zabawy edukować podopiecznych świetlic w zakresie zdrowego żywienia, przybliżając im praktyczne znaczenie piramidy żywieniowej, pojęcie porcji odpowiednich do wieku oraz zasady komponowania prostych, zdrowych posiłków.
Listę sklepów oraz więcej informacji o programie Podziel się Posiłkiem znajdziesz na: www.podzielsiedobrymposilkiem.pl oraz na www.bankzywnosci.olsztyn.pl
 
O Banku Żywności w Olsztynie
Bank Żywności w Olsztynie jest organizacją pożytku publicznego (KRS 0000029900), której misją jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności i niedożywieniu w województwie warmińsko-mazurskim. Bank Żywności udziela codziennej, bezpłatnej pomocy żywnościowej blisko 200 organizacjom i instytucjom społecznym, za pośrednictwem których trafia ona do osób najbardziej potrzebujących. W roku 2017 pomogliśmy już 6023 osobom potrzebującym.
 
O Danone
Firma Danone Sp. z o.o. jest obecna w Polsce od 22 lat. Jest liderem w branży świeżych produktów mlecznych. Misją Firmy Danone jest, by poprzez żywność nieść zdrowie tak wielu ludziom, jak to możliwe. Firma od lat walczy z niedożywieniem dzieci w Polsce poprzez program Podziel się Posiłkiem i Partnerstwo dla Zdrowia (produkty Mleczny Start). Więcej na www.danone.pl.
 
O charytatywni.allegro.pl
Należąca do Allegro.pl platforma charytatywni.allegro.pl to miejsce, które łączy zakupy online z dobroczynnością.
Ta strona ułatwia internautom pomaganie, a organizacjom pożytku publicznego zbieranie środków na cele statutowe. Przedmioty wystawione za pośrednictwem serwisu charytatywni.allegro.pl pojawiają się na stronach allegro.pl.
To największa platforma handlowa w polskim Internecie, którą każdego miesiąca odwiedza średnio 12 mln użytkowników wybierających spośród 32,5 mln wystawionych ofert. Przy okazji zakupów online mogą też wesprzeć szczytny cel.