Aktualności

„Aktywni do setki” – warsztaty teatralno-ruchowe

 

 

Następne spotkanie 06.12.17r. MIKOŁAJOWO godz. 15.15 w sali OCOP, Olsztyn, ul. T.Szewczenki

 

29.11.17r. Andrzejkowe warsztaty teatralno – ruchowe. Same wróżki  wzięły w nich udział, były czary – mary.

11.10.17r. kolejne warsztaty już za nami. Jak zawsze humory nam dopisały, kondycja jesienna i miło było  powitać w naszych szeregach nowe Panie.

18.10.17r. dziś w niewielkim gronie bawiłyśmy się na warsztatach, powstał nowy ciekały układ.

 imagesT1SO2A2V

Czym jest taniec ?

Taniec – układ rytmicznych ruchów ciała, powstających spontanicznie pod wpływem bodźców emocjonalnych lub świadomie wyrażających pewne stany psychiczne, skoordynowanych zazwyczaj ze zrytmizowaną muzyką lub tylko elementem rytmicznym. Ruchy te mają wartość estetyczną i symboliczną, i są w danej kulturze uznawane za taniec przez wykonawców i odbiorców. Tańce mogą być podzielone i opisane ze względu na rodzaj choreografii, rodzaj ruchów lub historyczne pochodzenie.
Od kiedy socjologia podzieliła czynności ludzkie na przyrodzone i kulturalne, taniec zaliczono do czynności kulturalnych. Najprostszy podział, jakiego można dokonać, to wyodrębnienie trzech odmiennych sfer działalności ludzkiej, w których się rozwinął: religia, rozrywka i sztuka. …

… W każdej z nich pełni inne funkcje. Nie jest to podział ani precyzyjny, ani wyczerpujący. Taniec może być także formą terapii (choreoterapia), zaś dla niektórych ludzi jest po prostu pracą. Elementy tańca występują w niektórych dyscyplinach sportu jak: łyżwiarstwo figurowe, pływanie synchroniczne i gimnastyka artystyczna. Taniec jest zaliczany do ćwiczeń rekreacyjnych mających bardzo korzystny wpływ na zdrowie psychofizyczne. W wyniku ruchu ciała w tempie zgodnym z muzyką można wyrazić swoje uczucia, a z samego ruchu czerpać dużą przyjemność.
Głównym elementem tańca jest ruch ciała wykonawcy, może on być bardziej lub mniej skoordynowany, szybszy lub wolniejszy, ale zawsze celowy. Drugim elementem tańca jest rytm. Taniec można też nazwać formą komunikacji niewerbalnej ….

https://pl.wikipedia.org/wiki/Taniec

 Zdjęcia 29.11.2017r.

Zdjęcia 18.10.2017r.

 Zdjęcia  11.10.2017r.