Aktualności

FILMY 2019r.

Zobacz obraz źródłowyW roku 2019r. postanowiliśmy częściej odwiedzać olsztyńskie KINA.

W kinie Awangarda 2 mamy zaplanowanych kilka seansów.

Jest też nagroda za systematyczne bywanie na seansach w kinie Awangarda 2.

Trzeba zebrać pięć biletów z seansów filmowych w których osobiście weźmiemy udział to szósty bilet zostanie zasponsorowany.

Zaczynamy zbieranie.

Powodzenia !!!!

Rozpoczęliśmy filmem nominowanym do Oskara pt. Zimna Wojna  

O Filmie
Nagrodzony w Cannes „Złotą palmą”, najnowszy film Pawła Pawlikowskiego „Zimna Wojna” opowiada historię trudnej miłości dwojga uzdolnionych ludzi — Zuli, obdarzonej niezwykłym głosem i energią, w tej roli Joanna Kulig oraz Wiktora, pianisty, w tej roli Tomasz Kot. Początkowo, gdy się spotykają, rodzi się między nimi fascynacja. On sporo starszy, ona niezwykle utalentowana i charyzmatyczna. Z czasem okazuje się, że jest to miłość fatalna, para nie może żyć bez siebie, ale jednocześnie okazuje się, że nie potrafią być razem.
Wydarzenia przedstawione w „Zimnej wojnie” dzieją się w latach 50. i 60 XX wieku w komunistycznej Polsce. Okazuje się jednak, że mimo wszelkich różnic i przeciwności, są na siebie skazani i nie są w stanie się rozstać. Raz po raz rozdziela ich polityka, wady charakteru i nieszczęśliwe zrządzenia losu, podczas gdy zimnowojenna Polska lat pięćdziesiątych, Berlin, Jugosławia i Paryż stanowią tło dla ich historii miłosnej rozgrywającej się w niesprzyjających czasach.
„Zimna wojna” została dedykowana rodzicom Pawła Pawlikowskiego, których imiona noszą główni bohaterowie filmu.
Prawdziwi bohaterowie filmu „Zimna wojna” Wiktor i Zula zmarli w 1989 roku, tuż przed upadkiem Muru Berlińskiego. Ostatnie czterdzieści lat życia spędzili częściowo razem, a częściowo osobno, na przemian zrywając ze sobą i odszukując się po obydwu stronach żelaznej kurtyny.

https://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1-46445

 

Zabawa, zabawa i koniec zabaw,  film ten obejrzeliśmy w klimatycznym kinie Awangarda 2.

O Filmie

40-letnia prokurator Dorota (Agata Kulesza) pije, by – jak sama mówi – „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk (Marcin Dorociński). Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg – Teresy (Dorota Kolak) każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?

https://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1-48560

 

Następnie obejrzeliśmy Miszmasz czyli Kogel Mogel, niestety film ten bardzo nas rozczarował, ale jak byśmy nie zobaczyli nie moglibyśmy go ocenić.