Aktualności

Barczewo 10.08.2019r.

Na wstępie bardzo ale to bardzo dziękujemy wszystkim którzy włożyli tak dużo serca i pracy w zorganizowanie naszego pobytu w Barczewie.

Jak zaplanowaliśmy tak też i się stało odwiedziliśmy Barczewo 10.08.2019r.. Małgosia i Marysia z zaprzyjaźnionego Koła Diabetyków przy Barczewskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku odebrały nas z przystanku autobusowego i zaczęliśmy przygodę z poznawaniem historii urokliwego sąsiedzkiego miasta Barczewo.

Zaczęliśmy od Salonu muzycznego i muzeum im. Feliksa Nowowiejskiego

Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego, znajdujący się w zrekonstruowanych wnętrzach  „Willi wśród róż” przy al. Wielkopolskiej 11 w Poznaniu, funkcjonuje jako placówka edukacyjna, kulturalna i artystyczna promująca życie i dzieło światowej sławy kompozytora – Feliksa Nowowiejskiego, poznaniaka i Polaka – patrioty. Zwiedzanie Salonu – Muzeum możliwe jest od wtorku do soboty w godz. 10.00 – 16.00, przewodnik dla grup zorganizowanych – po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej lub internetowej.
Salon został otwarty 7 lutego 2008 r., w 131. rocznicę urodzin Kompozytora, w domu, w którym żył i tworzył w latach 1929-1939 i w którym zmarł 18 stycznia 1946 roku, po powrocie z wojennej tułaczki. Ze względu na osobę Feliksa Nowowiejskiego „Willa wśród róż” wpisana została do rejestru zabytków.
W Salonie odbywają się koncerty kameralne jako kontynuacja tradycji rodziny Nowowiejskich
z okresu międzywojennego i powojennego, wśród których szczególne miejsce zajmują występy młodych talentów – uczniów i studentów poznańskich szkół muzycznych.
Ofertą specjalną jest możliwość zwiedzenia Muzeum i wysłuchania prelekcji oraz gry na fortepianie w wykonaniu ostatniego żyjącego syna Kompozytora – Jana Nowowiejskiego.

http://www.nowowiejski.pl/

Następnie zostaliśmy oprowadzeni po mieście i zaproszeni na przepyszne ciasto oraz kawę i herbatę do Skarbca. Tam przedstawiono nam dalszy plan spędzenia czasu, co bardzo nam się spodobało.  Zaproszono nas do wzięcia udziału w grze miejskiej dotyczącej Barczewa. Oto fotorelacja z naszego zdobywania punktów we wspólnej zabawie.

A jeśli Ty chcesz dowiedzieć się czegoś o Barczewie to pojedz tam warto, ludzie mili, przyjaźni i otwarci. Miasto z ciekawą historią, małe ale bardzo tajemnicze. Polecamy odwiedzenia.

 

 

Related Images: