Aktualności

Wycieczka do Rosji 29/30.09.2015r.

Wycieczka do Jantarnyj – Lesnoje – Swietłogorska – Kaliningradu już za nami wrażenia, jakie mieliśmy przyjemność przeżyć są niemożliwe do opisania trzeba tam być i to zobaczyć.

Zaczęliśmy wycieczkę w miejscowości Jantarnyj obejrzeliśmy odkrywkową kopalnie bursztynu. W Jantarnym Panie miały okazje zrobić zakupy biżuterii z bursztynu, ceny, jakie tam nam zaoferowano były tak atrakcyjne, że następnego dnia musieliśmy dokonać wymiany. Kto chciał mógł obejrzeć cerkiew, następnie pojechaliśmy nad brzeg morza.

Swietłogorsk był naszym kolejnym przystankiem. Tu spotkała nas miła niespodzianka w domu kultury miał występ zaprzyjaźniony chór Tęcza z Olsztyna oraz jego soliści. Architektura Swietłogorska jego urokliwy klimat i bardzo mini ludzie sprawiają, że chce się tam wrócić.

Wieczór w pensjonacie w miejscowości Lesnoje spędziliśmy  przy wspólnej kolacji, a i śniadanie razem zjedliśmy.

Następnym naszym przystankiem był Tańczący las miejsce jedyne na świecie gdzie rosną sosny finezyjne powykręcane.

Kiedy już nasyciliśmy nasze płuca świeżym powietrzem, kiedy zaspokoiliśmy zmysły estetyczne widokiem pięknej przyrody pojechaliśmy do Kaliningradu. W Kaliningradzie, kto nie był odwiedził: Muzeum Bursztynu, fortyfikacje, wyspę Immanuela Kanta, reszta grupy mogła zrobić zakupy na kaliningradzkim targu i w sklepie Viktoria.

Przekraczając granicę też nie obyło się sie bez dodatkowych atrakcji.

Mamy chęć w roku następnym też tam pojechać a może jeszcze dalej do Kłajpedy, na górę czarownic ????

Related Images: