Aktualności

NFZ wspólpraca w 2019r.

Pracownikom NFZ chcieliśmy podziękować za możliwość bycia gośćmi w ich miejscu pracy, oczywiście każdy, kto sobie życzył mógł do nas wstąpić zbadać glukozę i ciśnienie.
Takie oto Zaproszenie skierowaliśmy do wszystkich zainteresowanych

Zapraszamy, w środę 11 grudnia 2019r.
godz. 09.00 I badanie glukozy
godz. 11.30 II badanie glukozy
Po badaniu zapraszamy na skosztowanie tradycyjnych potraw wigilijnych: barszczu czerwonego lub zupy grzybowej.
Między badaniami będą mogli Państwo spróbować zimowej herbaty, zapraszamy ze swoimi kubkami lub szklankami.

11 grudnia 2019r.

A TAK ZACZĘŁA SIĘ NASZA WSPÓLNA PRZYGODA

DZIĘKUJEMY 

27.06.2019r.  Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

„Cukrzyca to pierwsza niezakaźna choroba, uznana przez ONZ za epidemię XXI wieku. Światowy Dzień Walki z Cukrzycą jest obchodzony 27 czerwca, dla upamiętnienia odkrycia insuliny – leku, dzięki któremu cukrzyca z choroby nieuleczalnej stała się chorobą przewlekłą. Eksperci Instytutu Żywności i Żywienia nie mają wątpliwości: łatwiej cukrzycy uniknąć, niż ją leczyć, krytyczne znaczenie ma nasz styl życia, w szczególności dieta i aktywność fizyczna. Zmiana stylu życia może zmniejszyć ryzyko cukrzycy o prawie 60 procent.
Według Światowej Organizacji Zdrowia na cukrzycę choruje na świecie 415 mln ludzi, a do roku 2035 ich liczba może wzrosnąć do 600 mln. Ilość chorych dotkniętych cukrzycą powiększa się każdego roku średnio o 2,5 %. W Polsce z cukrzycą zmaga się blisko 3,5 mln osób, a przy obecnym tempie wzrostu liczba ta może przekroczyć 4 mln już w 2020 roku.”

cd. artykułu na stronie Poradnik zdrowie

https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/cukrzyca/27-czerwca-swiatowy-dzien-walki-z-cukrzyca-aa-Nct2-gEfJ-A8ph.html

31.07.2019r. Zdrowa plaża

 http://psdolsztyn.com.pl/?p=42345

Listopad jest miesiącem pod znakiem 

„Światowy Dzień Cukrzycy obchodzony jest przez ponad 200 organizacji członkowskich Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (IDF) w więcej niż 160 krajach świata, jak i przez inne stowarzyszenia i organizacje, lekarzy, osoby zawodowo zajmujące się opieką medyczną oraz wszystkich zainteresowanych tematem cukrzycy. Stowarzyszenia członkowskie Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (IDF) opracowują szeroki zakres działań, dopasowany do różnorodnych grup społecznych.”

cd. artykułu na stronie Moja cukrzyca

http://www.mojacukrzyca.org/?id=384

W każda środę listopada dzięki gościnności NFZ w Olsztynie mieliśmy okazję spotykać się z mieszkańcami bywającymi w budynku na ul. Żołnierskiej. W ten niestandardowy sposób mogliśmy uczcić obchodzony 14 listopada Światowego Dnia Cukrzycy. Każde spotkanie miało na celu przedstawienie zainteresowanym jak żyje się z tą chorobą. Mieliśmy też okazję przeprowadzenia edukacji z picia wody, bowiem nie każdy zdaje sobie sprawę jak ważnym jest to elementem w codziennej diecie.

06.11.2019r. 

13.11.2019r.

20.11.19r.

27.11.19r.